top of page

 

 

Online Muayene

 

Dünyadaki pek çok sektörün dijitalleştiği günümüz şartlarında, Teletıp uygulamalarını yakından takip ediyor ancak hayatımıza bu kadar hızlı gireceğini tahmin bile edemiyorduk. Ta ki Covid 19 pandemisiyle karşılaşana kadar...

Gelişmiş ülkelerde özellikle Dermatoloji, Psikiyatri, Diyetetik gibi bölümlerde zaten kullanılmakta olan online hasta değerlendirmeleri, hastaların virüs korkusuyla hastaneye gitmekten çekinmeleri, sokağa çıkma yasağı uygulamaları, hastanelerin pandemiden ötürü artan yüküne bağlı olarak bir anda günlük pratiğimize giriverdi. Pandemi sona erdi ancak, online muayene sayılarımız azalacağına her geçen gün daha da artıyor.

Hekim olarak hastamızı direk muayene etme imkanı bulmadığımız için tercih etmesek de, yüzyüze iletişimin sıcaklığını vermese de zamanı kısıtlı, hastaneye gelemeyen veya tercih etmeyen veya yurtdışında yaşayıp bizden sağlık hizmeti almak isteyen hastalarımızla online olarak görüşebiliyoruz. Hastalarımız ellerindeki dökümanları, sonuçları, raporları ve hatta görüntüleri iletişim kanalları üzerinden bize ulaştırdığında ilaç tedavilerini düzenleyebiliyor, cerrahi tedavi seçenekleri hakkında görüşlerimizi paylaşabiliyoruz.

 

Hastamızla direk görüşmeme durumunda tıbbi eksiklik çıkacağını hissettiğimiz durumlar kırımız çizgimiz. Hastalarımızı bu durumda mutluka yüzyüze görüşmek içi hastaneye çağırıyoruz. 

             

Online muayene için 

                                 

bottom of page